Pierwszym pytaniem, które kierują zainteresowani windą dla niepełnosprawnych jest jej cena – ile kosztuje winda dla niepełnosprawnych wraz z montażem? Dla większości klientów jest to najważniejsza kwestia ponieważ od potencjalnej wyceny będzie zależeć przyszłość dalszej inwestycji. Wielu jednak zapomina o pozostałych kwestiach natury technicznej związanych z wykonaniem, gwarancją serwisową i wysokością wynoszenia windy, które tą cenę ostatecznie kształtują.


Winda dla niepełnosprawnych zewnętrzna czy wewnętrzna?

Gdy zachodzi konieczność likwidacji różnicy poziomów dla niezakłóconego przemieszczania się osób niepełnosprawnych ważne jest, by określić miejsce w którym będą chcieli Państwo zastosować rozwiązanie z instalacją windy. Czy miejsce instalacji jest na zewnątrz budynku czy w środku? Jest to o tyle ważne pytanie ponieważ urządzenia przeznaczone na zewnątrz są wystawione na niekorzystane warunki pogodowe tj. wysoką lub niską temperaturę, deszcz i śnieg. Ich cena w porównaniu do wersji wewnętrznych będzie wyższa przez zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia układu sterowania elektroniki przed przedostawaniem się wody oraz wykonanie antykorozyjnej konstrukcji z ocynku lub stali nierdzewnej. Różnica cenowa pomiędzy windą zewnętrzna a windą wewnętrzną może wynosić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

Wysokość podnoszenia - mały podnośnik platformowy czy winda pionowa?

Najważniejszą informacją dla inżyniera sprzedaży jest wysokość podnoszenia na którą ma wjeżdżać windą niepełnosprawny. W głównej mierze wysokość podnoszenia determinuje ostateczną cenę urządzenia. Do wysokości podnoszenia urządzeń dźwigowych odnosi się Dyrektywa Maszynowa 2006/42/WE z Normą, która jednoznacznie wymaga zastosowania konkretnych zabezpieczeń przy określonym pułapie. I tak, przy niewielkich wysokościach podnoszenia do 2999 mm nie jest wymagane budowanie zabezpieczonej windy w szybie. Zastosować możemy windę platformową określaną jako podnośnik platformowy dla niepełnosprawnych. Cała konstrukcja podnośnika platformowego składana jest z gotowych elementów  konstrukcyjnych na docelowym miejscu montażu. Montaż małej windy zewnętrznej dla niepełnosprawnych dostawianej do balkonu lub schodów zewnętrznych to orientacyjny koszt zaczynający się od 37 tysięcy złotych. Gdy wysokość podnoszenia przekracza 3 metry wtedy zastosować należy windę pionową w dedykowanym szybie. Szyb murowany w którym zainstalujemy windę może zostać przygotowany przez klienta lub dostarczony przez produkcję w postaci gotowej konstrukcji samonośnej (wykonanej z paneli aluminiowych lub paneli szklanych) z windą.  Dwuprzystankowa winda pionowa w szybie murowanym wyniesie w przybliżeniu 70 tysięcy złotych, a w konstrukcji samonośnej nawet 30-40 tysięcy złotych więcej.

 

Ilość przystanków i dojść, wersja przelotowa na wprost 180° czy wersja kątowa 90°?

Kolejny ważny element przy wycenie. Każdy klient dysponuje innymi warunkami przestrzeni montażowej i usytuowaniem wejścia/wyjścia. Przy małym podnośniku pionowym sytuacja jest dosyć prosta: na dole wchodzimy do windy na wprost i na przystanku wychodzimy na wprost po przeciwnej stronie 180° lub np. wchodzimy do windy na wprost a wychodzimy po obrocie 90° w prawą (lub lewą) stronę. Natomiast gdy w grę wchodzi duża winda pionowa dochodzą nam kolejne przystanki, na których mamy możliwość zastosowania nawet 4 dojść na jednym piętrze!

 

Dodatkowe opcje indywidualnego dopasowania urządzenia

Windy dla niepełnosprawnych to urządzenia które możemy spersonalizować na potrzeby konkretnego miejsca lub grupy użytkowników. Opcje dodatkowe to dodatkowy koszt o którym należy pamiętać podczas analizy oferty cenowej. Mogą to być na przykład: malowanie na konkretny kolor RAL, specjalne wykończenie podestu platformy, podświetlenie LED, wersja INOX, wyposażenie w drzwi o określonej odporności przeciwogniowej, automatyczny zjazd awaryjny, system inteligentnego sterowania windą, komunikacja GPS, zabezpieczenie windy za pomocą pastylek Dallas przed osobami niepowołanymi.

 

Czego szuka klient?

Windy dla niepełnosprawnych to urządzenia dźwigowe, które produkujemy w oparciu o odpowiedzi na wyżej zadane pytania. Są to konstrukcje przygotowywane na indywidualne zamówienia klientów i konkretnych miejsc docelowych. Nie ma windy używanej, którą moglibyśmy przenieść od jednego klienta do drugiego chociażby z racji innej przestrzeni na montaż i różnych wysokości podnoszenia. Ceny windy dla niepełnosprawnych na podstawie kilku niepełnych informacji od klienta to wartości orientacyjnego rzędu kwoty. Dopiero po zebraniu pełnych danych od klienta, w oparciu o wewnętrzne rabaty, gwarancje serwisowe i wahania kursowe można przyrządzić dokładną ofertę cenową do czego zachęcamy wszystkich zainteresowanych montażem windy dla niepełnosprawnych.

 

 


Windy do 1m

Platformy pionowe wykorzystywane przy likwidacji barier architektonicznych o niewielkiej różnicy poziomów, gdzie rampy byłyby zbyt długie i strome. Gotowe konstrukcje małych wind to doskonałe rozwiązanie dla miejsc z ograniczoną przestrzenią na montaż.więcej

Windy do 3 m

Platformy pionowe instalowane z gotowych elementów konstrukcyjnych - maszynowni, kosza i bramki górnej, bez potrzeby budowania zamkniętego szybu. Dostawiane do balkonów, tarasów lub schodów zewnętrznych. Wymagają wcześniej przygotowanego fundamentu pod montaż.


więcej

Windy do 15 m

Duże windy dla niepełnosprawnych łączą kilka kondygnacji w budynkach. Platformy pionowe instalujemy w dedykowanych szybach murowanych badź dostawiamy w gotowych konstrukcjach samonośnych. Ekonomiczna alternatywa dla wind tradycyjnych.więcej

Kontakt

JURAJSKA FABRYKA WIND
ul. Koksowa 6AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@liftplus.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020
---------------------------------------------

Polityka prywatnośći - RODO (link)

Zapytanie

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
fabryka wind © 2015 Prawa autorskie zastrzeżone. Strony internetowe Trustnet