Zainstalowanie urządzenia dźwigowego jak podnośnik pionowy czy platforma przyschodowa, które zlikwiduje barierę architektoniczną to koszt zaczynający się od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest to poważna inwestycja finansowa lecz konieczna, bo przynosząca korzyści społeczne dla osób z dysfunkcjami ruchu. Dzięki temu mogą normalnie funkcjonować, unikając wykluczenia. Miejsca przyjazne dla niepełnosprawnych to oznaka nowoczesności w architekturze a przede wszystkim świadomości ich potrzeb.

Stając przed zadaniem likwidacji barier należy określić całkowity koszt inwestycji i swoje możliwości finansowe. Duże koszta mogą na początku zniechęcać ale dzięki znajomości programów wsparcia i ich wykorzystaniu cena schodzi na dalszy plan. Dlatego nie można kierować się ceną i szukać najtańszych urządzeń gdy potrzebne jest niezawodne urządzenie służące w każdej chwili i o każdej porze dnia.

 

Finansowanie urządzeń dźwigowych dla osób niepełnosprawnych

Jakie możliwości finansowania zewnętrznego są wdrażane dla likwidujących bariery? Największym programem jest PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych z którego korzystają tysiące osób fizycznych w całej Polsce. Dofinansowanie do zadań likwidacji barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się może pokryć do 95% zakupu! (więcej informacji tutaj) Potrzebne dokumenty i informacje petenci znajdują w lokalnych ośrodkach PCPR bądź MOPS. Osoby prywatne mogą skorzystać z Funduszów Leasingowych, dzięki którym duża kwota zakupu zostaje podzielona na małe raty. Jest to wygodna forma finansowania, która umożliwia zakup urządzenia teraz a jego spłatę w późniejszym czasie. Kolejną formą finansowania jest zwyczajny kredyt kupiecki. To po prostu odroczenie płatności w czasie z tą przewagą nad kredytem bankowym, że ustalają go między sobą bezpośrednio strony umowy bez czasochłonnych procedur.

 

Programy finansowania dla instytucji

Instytucje publiczne infrastruktury szkolnej, medycznej czy sportowo-rekreacyjnej również mogą poszukać dofinansowania w PFRON. Środki mogą zostać przyznane w ramach programów takich jak np. wyrównywanie barier między regionami. To bardzo popularny program z którego korzysta wiele samorządów. Co roku przyznawane są bardzo duże środki na kompleksowe inwestycje od budowy wind pionowych do poszerzania otworów drzwiowych i dostosowania sanitariatów dla niepełnosprawnych. Aktywny samorząd to następny ważny program, stworzony w celu wydajniejszej polityki społecznej względem osób niepełnosprawnych. Działania z tego programu są uzupełnieniem planów ujętych w powiatowych strategiach rozwiązywania problemów społecznych i na rzecz osób niepełnosprawnych. Formy wsparcia obejmują bardzo szeroki zakres zadań w które wchodzi między innymi montaż wind. Kolejnym programem wartym wspomnienia jest EFS - Europejski Fundusz Społeczny, wspierający rozwój społeczno-gospodarczy z którego środków instalowane są windy, budowane podjazdy. Poza programami wyżej opisanymi można również usłyszeć o finansowaniu zewnętrznym z funduszy norweskich i funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, programie współpracy z funduszu szwajcarskiego.

 

Tekst powyżej to tylko wiedza w pigułce. Jak widać zakup windy czy innego urządzenia dźwigowego nie jest kwestią, z którą trzeba zmierzyć się tylko własnymi siłami.

Windy do 1m

Platformy pionowe wykorzystywane przy likwidacji barier architektonicznych o niewielkiej różnicy poziomów, gdzie rampy byłyby zbyt długie i strome. Gotowe konstrukcje małych wind to doskonałe rozwiązanie dla miejsc z ograniczoną przestrzenią na montaż.więcej

Windy do 3 m

Platformy pionowe instalowane z gotowych elementów konstrukcyjnych - maszynowni, kosza i bramki górnej, bez potrzeby budowania zamkniętego szybu. Dostawiane do balkonów, tarasów lub schodów zewnętrznych. Wymagają wcześniej przygotowanego fundamentu pod montaż.


więcej

Windy do 15 m

Duże windy dla niepełnosprawnych łączą kilka kondygnacji w budynkach. Platformy pionowe instalujemy w dedykowanych szybach murowanych badź dostawiamy w gotowych konstrukcjach samonośnych. Ekonomiczna alternatywa dla wind tradycyjnych.więcej

Kontakt

JURAJSKA FABRYKA WIND
ul. Koksowa 6AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@liftplus.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020
---------------------------------------------

Polityka prywatnośći - RODO (link)

Zapytanie

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
fabryka wind © 2015 Prawa autorskie zastrzeżone. Strony internetowe Trustnet