Usuwanie barier architektonicznych w obiektach budowlanych uwzględnia urządzenia techniczne, które pozwalają na bezpieczną i samodzielną nawigację osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Głównym problemem z którym muszą zmierzyć się projektanci, architekci i zarządcy budynków jest zapewnienie transportu pionowego.

Transport pionowy osób niepełnosprawnych

Urządzenia dla osób niepełnosprawnych, przeznaczone do ich swobodnego przemieszczania się między poszczególnymi kondygnacjami budynku obejmują:

  • Platformy przyschodowe – urządzenia dźwigowe które instalujemy wzdłuż schodów prostych i zabiegowych wewnątrz i na zewnątrz  budynków. Platformy przyschodowe obsługują nawet do kilku poziomów w budynku a ich instalacja nie wymaga prac adaptacyjnych ani budowlanych. Konstrukcja urządzenia to elementy składne umożliwiające złożenie platformy na czas jej postoju. Podest platformy umożliwia przemieszczanie się wzdłuż schodów osób na wózku inwalidzkim bądź osoby w pozycji siedzącej.
  • Windy schodowe – urządzenia o konstrukcji bliźniaczej do platform przyschodowych z tą różnicą, że zamiast podestu platformy montujemy krzesełka dźwigowe jeżdżące wzdłuż szyny przyschodowej. Winda schodowa wyposażona jest w fotel, który również można złożyć na czas postoju urządzenia. Krzesełko pozwala na przemieszczanie się osoby w pozycji siedzącej. windy schodowe zyskały bardzo dużą popularność wśród osób prywatnych w podeszłym wieku, które ze względu na swoją kondycję nie są w stanie pokonywać schodów.

  • Windy dla niepełnosprawnych – bardzo szeroki zakres urządzeń dźwigowych o konstrukcji platformy podnoszącej pionowo aż do 15 metrów. Obsługują od jednego do kilku poziomów przystankowych, charakteryzują się większym udźwigiem i częstotliwością pracy. Wymiary podstawy platformy w windach dla niepełnosprawnych umożliwiają przewóz osoby na wózku inwalidzkim razem z opiekunem. Ze względu na indywidualną charakterystykę miejsca wymagającego dostosowania do potrzeb transportu pionowego niepełnosprawnych instalujemy podnośniki z niewielką wysokością podnoszenia (zazwyczaj do 1 metra), małe windy dla niepełnosprawnych w konstrukcji z koszem (do 3 metrów) i duże windy dla niepełnosprawnych w zamkniętych szybach w których jeździ platforma (powyżej 3 metrów).
  • Schodołazy – mobilne transportery osób niepełnosprawnych. Ze względu na ich budowę i sposób użycia wyróżniamy schodołazy gąsienicowe i kołowo-kroczące. Są to zasilane elektrycznie urządzenia pod które podpinamy osoby siedzące na wózkach inwalidzkich. Do ich obsługi potrzebna jest druga osoba – odpowiednio przeszkolony opiekun. Schodołaz w porównaniu z platformą schodową, windą schodową czy platformą pionową jest najtańszym urządzeniem.
Windy do 1m

Platformy pionowe wykorzystywane przy likwidacji barier architektonicznych o niewielkiej różnicy poziomów, gdzie rampy byłyby zbyt długie i strome. Gotowe konstrukcje małych wind to doskonałe rozwiązanie dla miejsc z ograniczoną przestrzenią na montaż.więcej

Windy do 3 m

Platformy pionowe instalowane z gotowych elementów konstrukcyjnych - maszynowni, kosza i bramki górnej, bez potrzeby budowania zamkniętego szybu. Dostawiane do balkonów, tarasów lub schodów zewnętrznych. Wymagają wcześniej przygotowanego fundamentu pod montaż.


więcej

Windy do 15 m

Duże windy dla niepełnosprawnych łączą kilka kondygnacji w budynkach. Platformy pionowe instalujemy w dedykowanych szybach murowanych badź dostawiamy w gotowych konstrukcjach samonośnych. Ekonomiczna alternatywa dla wind tradycyjnych.więcej

Kontakt

JURAJSKA FABRYKA WIND
ul. Koksowa 6AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@liftplus.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020
---------------------------------------------

Polityka prywatnośći - RODO (link)

Zapytanie

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
fabryka wind © 2015 Prawa autorskie zastrzeżone. Strony internetowe Trustnet