Podnośniki dla niepełnosprawnych

 

Opieka nad osobą niepełnosprawną nie jest łatwym zadaniem i bez pomocy specjalistycznych urządzeń opiekunowie i terapeuci są narażeni na urazy kręgosłupa związane z podnoszeniem swoich podopiecznych. Dziś praca specjalisty czy opiekuna może być znaczenie łatwiejsza, dzięki podnośnikom dla niepełnosprawnych osób. To urządzenie nie tylko ułatwiające wykonywanie wielu czynności, ale przede wszystkim sprzęt, na którym korzysta opiekun i pacjent.

Dlaczego warto zainwestować w podnośniki dla osób niepełnosprawnych? Czy to drogie urządzenie? Między innymi te kwestie poruszymy w dzisiejszym tekście, zapraszamy więc do czytania.


Podnośnik dla niepełnosprawnych a opieka nad osobami chorymi


Zabiegi higieniczne, transportowanie chorej osoby, czy same zabiegi rehabilitacyjne to czynności wymagające podnoszenia osoby niepełnosprawnej, co stanowi spore obciążenie dla układu kostnego opiekuna. Sporym ułatwieniem są podnośniki, dzięki którym zabiegi przy chorych czy niepełnosprawnych osobach stają się o niebo łatwiejsze.


Każdy podnośnik dla niepełnosprawnych ma szereg zalet:

  • Opiekun czy terapeuta nie musi już używać siły swoich mięśni, ponieważ chorego podnosi za niego urządzenie, które ma nawet 250 kilogramów udźwigu, dzięki czemu nadadzą się dla każdego pacjenta.
  • Podnośniki umożliwiają transport pacjenta w pozycji stojącej lub siedzącej, w zależności od rodzaju, najczęściej jednak podnośnik umożliwiający transport pacjenta w pozycji pionowej (tzw. pionizator) jest też wyposażony w siedzisko umożliwiające transport w pozycji siedzącej.
    Wysokość podniesienia jest regulowana przez mechanizm elektryczny, a jej zakres, w zależności od urządzenia, wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów.
  • Podnośniki przede wszystkim są ogromną pomocą w domach opieki, szpitalach, hospicjach itp. Często jednak na zakup podnośników decydują się również rodziny, w których znajduje się osoba niepełnosprawna.
 

Cena podnośnika dla osób niepełnosprawnych


Bez wątpienia największy wpływ ma na nią specyfikacja techniczna i zakres możliwości podnośników. Im większy udźwig, lepsze mechanizmy, większy zakres wysokości podniesienia bądź rozstawu ramion podnoszących, tym więcej przyjdzie nam za podnośniki zapłacić. Oczywiście, wpływ na ceny podnośników dla osób niepełnosprawnych ma również ich marka, za którą często stoi konkretna jakość. W wysokiej jakości podnośniki inwestują przede wszystkim te placówki, w których będą one bardzo często wykorzystywane, nie tylko jako urządzenia transportowe, ale też umożliwiające wykonywanie zabiegów higienicznych i medycznych.


Osoby kupujące podnośniki jezdne do domów, zwykle wybierają prostsze i tańsze modele, które mają przede wszystkim ułatwić codzienną opiekę nad niepełnosprawnym, a czasami służyć do jego przemieszczania.


Oferty poszczególnych producentów podnośników zwykle są zróżnicowane i uwzględniają różne przeznaczenia oraz budżety, niemniej jednak w dużej mierze ich urządzenia są tworzone z myślą o profesjonalnych placówkach, dlatego też urządzenia mają lepszą specyfikację techniczną, bardziej wytrzymałe siedzisko itp. Ponieważ z podnośnikiem opieka nad niepełnosprawnym jest dużo łatwiejsza, liczne oferty są stworzone z myślą o użytku domowym i takie proste modele podnośnika posiada niejeden sklep medyczny. Nie należą one jednak do najtańszych urządzeń i nawet te naprawdę niskobudżetowe kosztują dosyć sporo, przez co rodzin osób niepełnosprawnych zwykle nie stać na takie podnośniki.


Wypożyczenie jezdnego podnośnika dla niepełnosprawnych


Często takie oferty składają hospicja, w których tego typu sprzętów jest sporo. Przeważnie hospicja dążą do tego, by jak najwięcej chorych niepełnosprawnych znajdowało się we własnych domach, starając się zapewnić im tam jak najlepszą opiekę, co wiąże się z wypożyczaniem specjalistycznych sprzętów, a podnośniki się do nich wliczają.


Podnośniki to solidny sprzęt – oczywiście jak każde urządzenie wymagają odpowiedniej konserwacji, jednak najczęściej wymienianym w nich elementem bywa... siedzisko, które z kolei samo w sobie nie jest szczególnie dużym wydatkiem. Zapewnia ono za to wygodny i bezpieczny transport niepełnosprawnego.
Bardzo często instytucje, które w swojej pracy potrzebują podnośników, mogą liczyć na dotacje z różnych miejsc na ich zakup oraz na zniżki u ich producentów. Osoby prywatne z kolei mogą korzystać ze wspomnianej już usługi i wypożyczyć podnośniki z hospicjum bądź szpitala, jeśli oczywiście dana instytucja posiada podnośniki w odpowiedniej ilości i umożliwia ich wynajem.


Oczywiste jest, że podnośniki nie zostaną przez hospicjum czy szpital wypożyczone, jeśli miałoby to mieć negatywny wpływ na pracę personelu, któremu brakowałoby sprzętu, niezbędnego w opiece nad chorymi i niepełnosprawnymi osobami. Podnośniki to podstawowy sprzęt, zapewniający wygodę i bezpieczeństwo terapeutom, opiekunom i pielęgniarzom. Niemniej jednak warto sprawdzić, czy pobliskie placówki medyczne dają możliwość wynajmu takich urządzeń. Zawsze też można skorzystać z oferty profesjonalnej wypożyczalni, która oferuje takie usługi.


Podnośnik warty uwagi — czyli jaki?

Wybierając podnośniki, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jednym z najważniejszych elementów całego urządzenia jest nosidło, które służy do transportowania osób niepełnosprawnych. Zwróć uwagę na materiał, z jakiego został on wykonany. Im lepszej jakości będzie, tym mniejsza szansa na to, że szybko trzeba będzie wymienić ten element. Pamiętaj, że w przypadku, w którym będziesz wykorzystywać podnośniki do transportowania chorego do wanny, wybierz materiał, który szybko wysycha i nie chłonie wody. Doskonałym przykładem jest siatka poliestrowa.


Drugą istotną kwestią jest konstrukcja nosidła. Jeśli szukasz podnośnika dla osób niepełnosprawnych, mających problem z samodzielnym utrzymaniem głowy w pionie, koniecznie wybierz model z funkcją podporu głowy.


Kolejną ważną kwestią jest udźwig. Podnośniki o zbyt małym udźwigu mogą zostać uszkodzone w trakcie próby transportu niepełnosprawnej osoby. Owszem, naprawa sprzętu nie jest zbyt kosztowna, ale — co gorsze — podczas tej czynności pacjentowi może się coś stać. A przecież jego zdrowie jest najważniejsze, dlatego też wybierz podnośniki dostosowane do wagi osoby niepełnosprawnej. 

Windy do 1m

Platformy pionowe wykorzystywane przy likwidacji barier architektonicznych o niewielkiej różnicy poziomów, gdzie rampy byłyby zbyt długie i strome. Gotowe konstrukcje małych wind to doskonałe rozwiązanie dla miejsc z ograniczoną przestrzenią na montaż.więcej

Windy do 3 m

Platformy pionowe instalowane z gotowych elementów konstrukcyjnych - maszynowni, kosza i bramki górnej, bez potrzeby budowania zamkniętego szybu. Dostawiane do balkonów, tarasów lub schodów zewnętrznych. Wymagają wcześniej przygotowanego fundamentu pod montaż.


więcej

Windy do 15 m

Duże windy dla niepełnosprawnych łączą kilka kondygnacji w budynkach. Platformy pionowe instalujemy w dedykowanych szybach murowanych badź dostawiamy w gotowych konstrukcjach samonośnych. Ekonomiczna alternatywa dla wind tradycyjnych.więcej

Kontakt

JURAJSKA FABRYKA WIND
ul. Koksowa 6AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@liftplus.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020
---------------------------------------------

Polityka prywatnośći - RODO (link)

Zapytanie

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
fabryka wind © 2015 Prawa autorskie zastrzeżone. Strony internetowe Trustnet