Podnośniki dla niepełnosprawnych

Opieka nad osobą niepełnosprawną nie jest łatwym zadaniem i bez pomocy specjalistycznych urządzeń opiekunowie i terapeuci są narażeni na urazy kręgosłupa związane z podnoszeniem swoich podopiecznych. Dziś praca specjalisty czy opiekuna może być znaczenie łatwiersza dzięki podnośniką dla niepełnosprawnych osób.

Podnośnik dla niepełnosprawnych a opieka nad osobami chorymi 

Zabiegi higieniczne, transportowanie chorej osoby czy same zabiegi rehabilitacyjne wymagają podnoszenia osoby niepełnosprawnej, co stanowi spore obciążenie dla układu kostnego opiekuna, który bardzo często nie ma do pomocy drugiej osoby. Sporym ułatwieniem są podnośniki dla niepełnosprawnych, dzięki którym zabiegi przy chorych czy niepełnosprawnych osobach stają się o niebo łatwiejsze.

Każdy podnośnik dla niepełnosprawnych ma szereg zalet:

  • Opiekun czy terapeuta nie musi już używać siły swoich mięśni, ponieważ chorego podnosi za niego urządzenie, które ma nawet 250 kilogramów udźwigu, dzięki czemu nadadzą się dla każdego pacjenta.
  • Podnośniki umożliwiają transport pacjenta w pozycji stojącej lub siedzącej, w zależności od rodzaju, najczęściej jednak podnośnik umożliwiający transport pacjenta w pozycji pionowej (tzw. pionizator) jest też wyposażony w siedzisko umożliwiające transport w pozycji siedzącej.
  • Wysokość podniesienia jest regulowana przez mechanizm elektryczny, a jej zakres, w zależności od urządzenia, wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów.

Podnośniki dla niepełnosprawnych są przede wszystkim wykorzystywane w domach opieki, szpitalach, hospicjach itp. Często jednak na zakup podnośników decydują się również rodziny, w których znajduje się osoba niepełnosprawna.

Cena podnośnika dla niepełnosprawnych

Bez wątpienia największy wpływ na nią ma specyfikacja techniczna i zakres możliwości podnośników. Im większy udźwig, im lepsze mechanizmy, im większy zakres wysokości podniesienia bądź rozstawu ramion podnoszących, tym więcej przyjdzie nam za podnośnik zapłacić. Oczywiście wpływ na ceny podnośników dla niepełnosprawnych ma również ich marka, często jednak za marką stoi konkretna jakość. W wysokiej jakości podnośniki dla niepełnosprawnych osób inwestują przede wszystkim te placówki, w których będą one bardzo często wykorzystywane, nie tylko jako urządzenia transportowe, ale też umożliwiające wykonywanie zabiegów higienicznych i medycznych. Osoby kupujące podnośniki jezdne do domów, zwykle wybierają prostsze i tańsze modele, które mają przede wszystkim ułatwić codzienną opiekę nad niepełnosprawnym, a czasami służyć do jego przemieszczania. Oferty poszczególnych producentów podnośników zwykle są zróżnicowane i uwzględniają różne przeznaczenia oraz budżety, niemniej jednak w dużej mierze ich urządzenia są tworzone z myślą o profesjonalnych placówkach, dlatego też urządzenia mają lepszą specyfikację techniczną, bardziej wytrzymałe siedzisko itp. Ponieważ z podnośnikiem opieka nad niepełnosprawnym jest dużo łatwiejsza, liczne oferty są stworzone z myślą o użytku domowym i takie proste modele podnośnika posiada niejeden sklep medyczny. Podnośniki nie należą jednak do najtańszych urządzeń i nawet te naprawdę niskobudżetowe kosztują dosyć sporo, przez co rodzin osób niepełnosprawnych zwykle nie stać na takie urządzenie.

Podnośnik dla niepełnosprawnych jezdny - wypożyczanie

Takie oferty często składają hospicja, w których takich sprzętów nierzadko jest sporo. Poza tym przeważnie hospicja dążą do tego, by jak najwięcej chorych niepełnosprawnych znajdowało się we własnych domach, starając się zapewnić im tam jak najlepszą opiekę, co wiąże się z wypożyczaniem specjalistycznych sprzętów – tak np. jest z podnośnikiem. Podnośniki dla niepełnosprawnych są solidnym sprzętami – oczywiście jak każde urządzenie wymagają odpowiedniej konserwacji, jednak najczęściej wymienianym w nich elementem bywa... siedzisko, które z kolei samo w sobie nie jest szczególnie dużym wydatkiem. Zapewnia ono za to wygodny i bezpieczny transport niepełnosprawnego. Bardzo często instytucje, które w swojej pracy potrzebują podnośników, mogą liczyć na dotacje z różnych miejsc na ich zakup oraz na zniżki u ich producentów. Osoby prywatne z kolei mogą korzystać ze wspomnianej już opcji i wypożyczyć podnośnik z hospicjum bądź szpitala, jeśli oczywiście dana instytucja posiada podnośniki w odpowiedniej ilości i umożliwia ich wynajem. Wiadomo bowiem, że podnośnik nie zostanie przez hospicjum czy szpital wypożyczony, jeśli miałoby się okazać, że miałoby to negatywny wpływ na pracę personelu, któremu brakowałoby sprzętu, który w opiece nad chorymi i niepełnosprawnymi osobami jest sprzętem podstawowym, zapewniającym wygodę i bezpieczeństwo terapeutom, opiekunom i pielęgniarzom. Niemniej jednak warto sprawdzić, czy pobliskie placówki medyczne dają taką możliwość.

Windy do 1m

Platformy pionowe wykorzystywane przy likwidacji barier architektonicznych o niewielkiej różnicy poziomów, gdzie rampy byłyby zbyt długie i strome. Gotowe konstrukcje małych wind to doskonałe rozwiązanie dla miejsc z ograniczoną przestrzenią na montaż.więcej

Windy do 3 m

Platformy pionowe instalowane z gotowych elementów konstrukcyjnych - maszynowni, kosza i bramki górnej, bez potrzeby budowania zamkniętego szybu. Dostawiane do balkonów, tarasów lub schodów zewnętrznych. Wymagają wcześniej przygotowanego fundamentu pod montaż.


więcej

Windy do 15 m

Duże windy dla niepełnosprawnych łączą kilka kondygnacji w budynkach. Platformy pionowe instalujemy w dedykowanych szybach murowanych badź dostawiamy w gotowych konstrukcjach samonośnych. Ekonomiczna alternatywa dla wind tradycyjnych.więcej

Kontakt

LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna
ul. Strażacka 33
42-263 Wrzosowa (k. Częstochowy)
tel./fax: +48 343140310, biuro@liftplus.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020
Zapytanie

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
fabryka wind © 2015 Prawa autorskie zastrzeżone. Strony internetowe Trustnet