Winda dla niepełnosprawnych – cena

W ostatnich latach rośnie zainteresowanie niwelowaniem barier architektonicznych i ułatwianiem osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich jak najbardziej samodzielnego poruszania się w przestrzeni: zarówno tej publicznej, jak i prywatnej. Bez wątpienia potrzebujemy – jako pełnosprawne osoby – sporo wyobraźni, by niwelowanie przez nas architektonicznych barier było rzeczywiście skuteczne.

Praktyczne zastosowanie windy dla niepełnosprawnych

Nikt jednak nie ma wątpliwości co do tego, że największą przeszkodą są schody i to one stawiają nas przed koniecznością zamontowania w budynku windy umożliwiającej niepełnosprawnym przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami budynku. Niestety, kiedy kupiona ma być winda dla niepełnosprawnych, cena często gra niebagatelną rolę, ponieważ nie da się ukryć, że wydatek jest dosyć spory. Wiele jednak zależy od tego, na jaki rodzaj windy dla niepełnosprawnych się zdecydujemy – nie powinniśmy jednak sugerować się wyłącznie ceną, ignorując parametry techniczne. Cena jest oczywiście istotna, ale może być też optymalna w stosunku do kwestii technicznych. Nie należy też zapominać o tym, że to, jaka winda zostanie przez nas ostatecznie wybrana, nie jest jedyną składową ceny, ponieważ wpływa na nią również rodzaj schodów (np. czy są proste, czy z zakrętem). Niemniej jednak rodzaje wind również są różne – jeśli zostanie przez nas wybrana prostsza technicznie winda dla niepełnosprawnych, cena będzie oczywiście niższa, ale nie możemy ignorować funkcjonalności i wygody osoby, która z windy ma korzystać.

Gdzie szukać informacji o cenach wind

Przeważnie firmy zajmujące się dystrybucją oraz montażem wind dla niepełnosprawnych posiadają cennik, z którego można wykalkulować całościowe koszty, jakie będziemy musieli ponieść, decydując się na windę dla niepełnosprawnych. Niektóre rodzaje wind umożliwiają przetransportowanie osoby niepełnosprawnej, jednak bez wózka inwalidzkiego – wiadomo, że nie jest to rozwiązanie, które można zastosować wszędzie, ale jeśli tylko dysponujemy dwoma wózkami inwalidzkimi, wówczas możemy przemyśleć to rozwiązanie, ponieważ pozwoli ono zredukować koszty. Jeśli jednak musimy wybrać inne rozwiązanie, musimy liczyć się z tym, że koszty będą nieco wyższe.

Warto jednak zwracać również uwagę na specyfikację techniczną czy chociażby czas gwarancji – często cena pomiędzy jedną windą a drugą różni się niewiele, a różnica w jakości jest ogromna. Pamiętajmy, że to, jaka winda zostanie przez nas ostatecznie wybrana w oczywisty sposób wpłynie na komfort osób niepełnosprawnych, które będą z niej korzystać – a to przecież dla nich decydujemy się na zakup i montaż wind. Zróbmy więc wszystko, by nasz wybór był jak najlepszy – przede wszystkim dla tych, którzy rzeczywiście będą użytkować windę. Specyfikacja techniczna nie powinna być pomijana na rzecz redukcji kosztów, ponieważ każda usterka techniczna sprawia kłopot nie tylko nam, ale też osobom, które przez czas potrzebny na naprawę, będą miały ograniczone możliwości poruszania się po budynku.

Windy do 1m

Platformy pionowe wykorzystywane przy likwidacji barier architektonicznych o niewielkiej różnicy poziomów, gdzie rampy byłyby zbyt długie i strome. Gotowe konstrukcje małych wind to doskonałe rozwiązanie dla miejsc z ograniczoną przestrzenią na montaż.więcej

Windy do 3 m

Platformy pionowe instalowane z gotowych elementów konstrukcyjnych - maszynowni, kosza i bramki górnej, bez potrzeby budowania zamkniętego szybu. Dostawiane do balkonów, tarasów lub schodów zewnętrznych. Wymagają wcześniej przygotowanego fundamentu pod montaż.


więcej

Windy do 15 m

Duże windy dla niepełnosprawnych łączą kilka kondygnacji w budynkach. Platformy pionowe instalujemy w dedykowanych szybach murowanych badź dostawiamy w gotowych konstrukcjach samonośnych. Ekonomiczna alternatywa dla wind tradycyjnych.więcej

Kontakt

JURAJSKA FABRYKA WIND
ul. Koksowa 6AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@liftplus.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020
---------------------------------------------

Polityka prywatnośći - RODO (link)

Zapytanie

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
fabryka wind © 2015 Prawa autorskie zastrzeżone. Strony internetowe Trustnet