Różnorodność otaczających nas barier architektonicznych wymaga stworzenia oferty kompleksowej, dzięki której dobierzemy rozwiązanie optymalne i zapewniające dostępność dla osób potrzebujących. Nie zawsze będą nimi osoby na standardowych wózkach inwalidzkich. Mogą to być osoby poruszające się na skuterach dla niepełnosprawnych czy wózkach elektrycznych. Pamiętajmy o tym!


Jak pokonać barierę architektoniczną niewielkiej różnicy poziomów?

Przy pokonywaniu niewielkich barier architektonicznych zastosowanie windy tradycyjnej czy platformy pionowej w szybie zamkniętym nie ma uzasadnienia, ponieważ urządzenia te są drogie i montujemy je w sytuacjach gdy rodzi się potrzeba skomunikowania ze sobą co najmniej dwóch kondygnacji o różnicy poziomów od 3 metrów w górę. Kolejna kwestia, nad którą trzeba się zastanowić to charakterystyka samego miejsca. Zazwyczaj są to powierzchnie ograniczone przestrzenią montażową i bez możliwości przeprowadzenia przygotowawczych prac budowlano-architektonicznych. Dlatego urządzenie trzeba dobrać w taki sposób, by dostawić je bezproblemowo do wnęki. Wobec powyższych, proponowane urządzenie musi być relatywnie tanie i odznaczać się uniwersalną specyfikacją techniczną. Podnośniki i platformy pionowe powinny mieć kompaktową budowę, powtarzalność części konstrukcyjnych i umożliwiać ich elastyczne dopasowanie do potrzeb klienta. Sam sposób montażu małej windy dla niepełnosprawnych nie może być wymagający a wręcz przeciwnie – urządzenie musi być proste i szybkie w instalacji. Obowiązki zamawiającego ograniczone do minimum to dostarczenie protokołu budowlanego wymaganego na potrzeby skompletowania dokumentacji techniczno-ruchowej urządzenia oraz wyprowadzenie zasilania w obręb instalowanego urządzenia z poświadczonym protokołem z pomiarów elektrycznych. Jednakże nie jest to regułą, ponieważ klienci są wyręczani z tych czynności przez firmę instalującą, która w ramach kompleksowej usługi podciąga instalację zasilającą do windy i kompletuje pełną dokumentację.  


Mała winda dla niepełnosprawnych do 80 cm

Ciekawym i sprytnym rozwiązaniem w naszej ofercie jest platforma pionowa z nożycowym systemem napędowym, umieszczonym bezpośrednio pod urządzeniem. Za pomocą siłowników elektrycznych nożyce rozkładają się i wynoszą platformę do maksymalnej wysokości 830 mm. Całość pracujących elementów zabezpieczona jest harmonijkową kurtyną w obrysie platformy, eliminując tym samym niebezpieczeństwo dostępu do jednostki napędowej. Sam podest platformy jest zabezpieczony kurtynkami hokejowymi od stron bocznych, zapewniających bezpieczeństwo pasażerów na wózkach inwalidzkich. Od strony najazdu na platformę pionową producent zastosował zwodzoną rampę, która jest sprzężona i podróżuje z podestem. Jej działanie jest bardzo proste a przy tym jednocześnie zapewnia asekurację i zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Na górnym przystanku instalujemy bramkę wyjścia wyposażoną w elektrozamek.

 

Platforma pionowa z napędem nożycowym wyróżnia się kompaktową budową i niewielkimi rozmiarami zewnętrznymi dzięki czemu z powodzeniem zainstalujemy ją w miejscach problematycznych. W przelotowej wersji wymiary zewnętrzne to dosłownie  925 mm x 1505 mm. Ponadto platforma nie wymaga podszybia a producent w opcji dodatkowej oferuje wyposażenie w kółka transportowe zmieniając urządzenie w mobilną platformę dla niepełnosprawnych.


Parametry techniczne:

Wysokość podnoszenia: 83 cm
Zasilanie: 230 V
Wymiary zewnętrzne: 925 x 1505 mm (szer. x gł.)
Montaż: wewnątrz i na zewnątrz budynków


Windy do 1m

Platformy pionowe wykorzystywane przy likwidacji barier architektonicznych o niewielkiej różnicy poziomów, gdzie rampy byłyby zbyt długie i strome. Gotowe konstrukcje małych wind to doskonałe rozwiązanie dla miejsc z ograniczoną przestrzenią na montaż.więcej

Windy do 3 m

Platformy pionowe instalowane z gotowych elementów konstrukcyjnych - maszynowni, kosza i bramki górnej, bez potrzeby budowania zamkniętego szybu. Dostawiane do balkonów, tarasów lub schodów zewnętrznych. Wymagają wcześniej przygotowanego fundamentu pod montaż.


więcej

Windy do 15 m

Duże windy dla niepełnosprawnych łączą kilka kondygnacji w budynkach. Platformy pionowe instalujemy w dedykowanych szybach murowanych badź dostawiamy w gotowych konstrukcjach samonośnych. Ekonomiczna alternatywa dla wind tradycyjnych.więcej

Kontakt

JURAJSKA FABRYKA WIND
ul. Koksowa 6AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@liftplus.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020
---------------------------------------------

Polityka prywatnośći - RODO (link)

Zapytanie

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
fabryka wind © 2015 Prawa autorskie zastrzeżone. Strony internetowe Trustnet